Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia – Matki Jedności oraz sanktuariów Podlasia.

Pielgrzymka pełna niezwykłych doświadczeń wschodniej Polski – urokliwego wielowyznaniowego Podlasia. Odwiedzimy miejsca mistyczne, które zachęcają do pogłębienia wiary w Boga. Pielgrzymka 29.06-2.07.2023

29.06 Czwartek
Wyjazd o 6.00 z parkingu przy ul. Rysiej. Odwiedzimy Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, która jest wotum dziękczynnym za uchwalenie konstytucji 3 maja. Następnie odwiedzimy Siostry Loretanki w Loretto k. Wyszkowa, gdzie sprawować będziemy Eucharystię. Znajdzie się chwila na pyszne ciastko i kawę. W godzinach popołudniowych pojedziemy na kolację i nocleg do domu pielgrzyma w Supraślu, położonego nieopodal prawosławnego monastyru Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy położonego przy leniwie płynącej rzece Supraśl.
30.06 Piątek
Dzień rozpoczynamy śniadaniem. Udajemy się na zwiedzanie muzeum ikon, w którym można obejrzeć ponad tysiąc prac przedstawiających mistyczne wizerunki Jezusa, Maryi i wielu świętych oraz będziemy czerpać z piękna naturalnego otoczenia. Przed południem ruszamy do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Tam zatrzymamy się na modlitwie, by ofiarować Jezusowi nasze codzienne troski. Najważniejszym punktem tego dnia będzie sprawowana Msza św. w sanktuarium. Następnie jedziemy do Białegostoku, gdzie można zachwycić się pałacem rodziny Branickich, zwiedzimy muzeum Akademii Medycznej oraz przespacerujemy się po idealnie zadbanym barokowym ogrodzie w przypałacowym parku. Chwila odpoczynku na rynku i późnym popołudniem ruszamy w kierunku Sanktuarium w Kodniu, gdzie będzie na nas czekać o. Adrian Kotlarski OMI oraz obiadokolacja i spokojny nocleg.
01.07 Sobota
Pierwszy punkt dnia – śniadanie w przyklasztornej jadłodajni. Przed południem odwiedzimy Pratulin – miejsce śmierci Męczenników Podlaskich (najważniejsze sanktuarium diecezji siedleckiej). Następnie ruszymy do ostatniej w Polsce unickiej parafii w Kostomłotach, której historię i liturgię przybliży nasz wielkopostny rekolekcjonista o. Jarosław Kędzia OMI. Dotkniemy obrządku unickiego, który jest na styku prawosławia i katolicyzmu. Popołudnie zarezerwowane jest na odwiedzenie prawosławnego monastyru w Jabłecznej. Po powrocie do Kodnia – obiadokolacja. Tego dnia Eucharystię przeżyjemy o 18.00 w Bazylice w Kodniu u stóp Matki Bożej Kodeńskiej. Wieczór zostawiamy na odpoczynek, wyciszające spacery po kodeńskiej kalwarii.
02.07 Niedziela
Niedzielne śniadanie w Kodniu smakuje najlepiej. Po nim odwiedzimy muzeum misyjne w klasztornych podziemiach. Przed południem weźmiemy udział w konferencji z okazji odpustu w Diecezjalny dzień chorego. O godz. 12.00 Suma odpustowa oraz na zakończenie Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo lourdzkie i procesja maryjna do Bazyliki. Po uroczystościach spożywamy posiłek, pakujemy się i ruszamy w drogę powrotną do Wrocławia. Powrót koło północy na parking przy ul. Rysiej.

Cena 850 zł

 

W cenie pielgrzymki:
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje
– noclegi w 2, 3 osobowych pokojach
– opieka duszpasterza
– transport klimatyzowanym autokarem (dla grupy powyżej 30 osób) dla mniejszej grupy wyjazd klimatyzowanym busem.
– codzienna Eucharystia
– zwiedzanie muzeum misyjnego w Kodniu, Muzeum Ikony, Muzeum Akademii Medycznej, Ogrodu Barokowego w Parku Branickich w Białymstoku
Zapisy o. Błażej OMI – 507 540 424