Błażej Mielcarek

Ukazał się wielkopostny numer gazety parafialnej „Królowa Pokoju”. Czasopismo jest do wglądu w wersji elektronicznej lub dostępne w wersji papierowej. Życzymy miłej lektury.

Wybór należy do Ciebie

Jak mgnienie oka minęły ostatnie miesiące. Uroczyście przeżyte święta Bożego Narodzenia, odwiedziny kolędowe, ferie… I już jesteśmy w następnym okresie liturgicznym przygotowującym nas do Świąt Wielkanocnych. Wielki Post ma nas gruntownie przygotować na spotkanie z Zmartwychwstałym Jezusem. Przez post i umartwianie, pokutę i jałmużnę mamy szansę na oczyszczenie z tego, co przyplątało się do nas ze świata.

Czas wyrzeczeń i dawania siebie
Wielu z nas stawia sobie wyzwania na czas Wielkiego Postu, w których postanawiamy naprawę siebie. Jedni na płaszczyźnie fizycznej inni w sferze duchowej. Warto pamiętać, że każde postne postanowienie ma człowieka zaboleć. Trwała przemiana dokonuje się wtedy, gdy coś w nas umiera, a w to miejsce rodzi się coś nowego lepszego. Umiera we mnie przywiązanie do grzechów, a rodzi się nowy człowiek zjednoczony z Chrystusem.

Mądrość Kościoła
Na czas Wielkiego Postu Kościół podsuwa nam szczególne praktyki pobożności, które mają pomóc nam w dobrym przeżyciu tego czasu. W pierwszej kolejności opieramy się o słowa Jezusa, które słuchaliśmy w czasie środy popielcowej. Jezus wtedy wskazywał na post, modlitwę i jałmużnę. Warto zagłębić się w życie duchowe poprzez rozważanie piątkowej drogi krzyżowej, zatrzymać się przy niedzielnym nabożeństwie pasyjnym gorzkich żali lub wygospodarować czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcam bardzo do przygotowania się do świąt poprzez udział w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzi o. Jarosław Kędzia OMI od 25 marca oraz poprzez spowiedź wielkanocną.

Twój wybór
Duchowość chrześcijańska ma wiele narzędzi do tego, by doprowadzić człowieka do spotkania z Jezusem, a w konsekwencji odnalezienia w Nim nadziei zmartwychwstania dla siebie. Można skorzystać… można przejść obok…Wybór należy do Ciebie.

Wesprzyj działalność parafii ofiarą.

Konto parafii
Bank PEKAO SA I Oddział Wrocław
nr rachunku: 49 1240 1994 1111 0000 2496 8601
(na cele kultu religijnego)

Bóg zapłać!