Duszpasterze parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju we Wrocławiu zapraszają na pielgrzymkę Szlakiem Maryjnym “Ruta Mariana”. BARCELONA – ANDORA – LOURDES – GIRONA – MONTSERRAT.

Szlak Maryjny „Ruta Mariana” to wyjątkowa pielgrzymkowa i turystyczna trasa, łącząca miejsca związane z Matką Bożą i z historią Kościoła w trzech krajach: Francji, Andorze i Hiszpanii. Sanktuaria na szlaku są szczególnie polecane Pielgrzymom, pragnącym poznać miejsca objawień Maryjnych i Jej kultu w Europie. Ale „Ruta Mariana” to coś jeszcze: niesamowite krajobrazy Pirenejów i ich podnóży, liczące stulecia zabytki – mosty, kościoły, zamki i pałace, możliwość posmakowania francuskiej, andorskiej i hiszpańskiej kuchni oraz styczność z naturą.
Zapraszamy na unikatowy pielgrzymkowy szlak.

Program:

DZIEŃ 1 (8 października 2024, wtorek):
▪ Zbiórka uczestników.
▪ Bezpośredni lot do Girony.
▪ Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 (9 października 2024, środa): BARCELONA
▪ Po śniadaniu przejazd do Barcelony – jednego z najchętniej odwiedzanych miast świata. Jednym z jego największych skarbów jest twórczość Antoniego Gaudiego, genialnego architekta z przełomu XIX i XX wieku. Zwiedzanie Barcelony: spacer La Rambla – najsłynniejszą ulicą Barcelony z targiem La Boqueria; kamienice Casa Batllo i Casa Mila (z zewnątrz); Guell – najbardziej magiczny z parków Barcelony, który powstał jako prywatne miasto-ogród dla przyjaciela Gaudiego, Eusebio Guella; Bazylika Sagrada Familia – wciąż nieukończone dzieło Gaudiego (z zewnątrz).
▪ Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 (10 października 2024, czwartek): ANDORA
▪ Śniadanie.
▪ Zwiedzanie Andory. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej z Meritxell położone w środkowej części Księstwa Andory, które jest najważniejszym miejscem związanym z kościołem katolickim w tej części Pirenejów.
▪ Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 (11 października 2024, piątek): LOURDES
▪ Po śniadaniu zwiedzanie Lourdes – małego francuskiego miasteczka położonego u stóp Pirenejów, które znane jest na całym świecie za sprawą cudownych objawień. Bernadetcie Soubirous, czternastoletniej córce zubożałego młynarza, w 1858 roku zaczęła ukazywać się Maryja nad rzeką Gave nieopodal groty Massabielle.
▪ Zapoznanie z historią objawień. Nawiedzenie Sanktuarium – Grota Massabielle – serce Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes.
▪ Czas na kąpiel w basenach z wodą z cudownego źródełka.
▪ Uczestnictwo w wieczornej procesji różańcowej.
▪ Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 (12 października 2024, sobota): LOURDES
▪ Śniadanie.
▪ Dalsze zwiedzanie Lourdes – miejsc związanych z życiem św. Bernadetty Soubirous: młyn Boly – miejsce narodzin Świętej, Le Cachot (Loch) – miejsce zamieszkania rodziny Soubirous w czasie pierwszych objawień, Kościół parafialny, Muzeum św. Bernadetty.
▪ Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 (13 października 2024, niedziela): GIRONA
▪ Po śniadaniu zwiedzanie Girony zwanej „Miastem Czterech Rzek”. Zwiedzimy Katedrę Santa Maria, zobaczymy również Kolegiatę Sant Feliu oraz dzielnicę żydowską.
▪ Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 (14 października 2024, poniedziałek): MONTSERRAT
▪ Śniadanie.
▪ Ostatnim punktem pielgrzymki będzie duchowe centrum Katalonii, czyli słynna góra Montserrat (Zębata Góra). Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny patronki Katalonii położone na wysokości blisko tysiąca metrów n.p.m. na zboczach góry Montserrat. Tuż przed szczytem, jakby zawieszony na półce skalnej, znajduje się klasztor benedyktynów z XI wieku, który przez całe stulecia odgrywał rolę słynnego na całą Europę ośrodka religijnego i kulturalnego. Widok klasztoru na górze pełnej mistyki zapiera dech w piersiach.
▪ Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 (15 października 2024, wtorek):
▪ Śniadanie i transfer na lotnisko. Bezpośredni lot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA: Program oraz kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena obejmuje:
▪ Bilety lotnicze wraz z 1 x małym bagażem podręcznym (max. 40 cm x 20 cm x 25 cm) oraz 1 x dużym bagażem podręcznym (maks. 55 cm x 40 cm x 20 cm o wadze maks. 10 kg).
▪ Transport autokarem na terenie Hiszpanii, Francji i Andory.
▪ Opiekę pilota-przewodnika.
▪ Zakwaterowanie: 7 x nocleg w pokojach dwuosobowych w hotelach 3-gwiazdkowych***.
▪ Wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja z wodą.
▪ Bilety wstępu: park Guell, Katedra w Gironie.
▪ Krótki przewodnik wraz z programem i identyfikator Pielgrzyma.
▪ Ubezpieczenie turystyczne UNIQA.
▪ Obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
▪ Wypożyczenie systemu słuchawkowego Tour Guide dla każdego uczestnika na cały czas trwania pielgrzymki.

Warto wiedzieć

– dowód osobisty lub paszport ważny minimum 2 miesiące
– osoby nieletnie bez opiekuna prawnego muszą okazać się upoważnieniem rodzicielskim, poświadczone przez notariusza, ze zgodą na wyjazd
– osoby potrzebujące fakturę imienną prosimy o zgłoszenie tego faktu do dnia wyjazdu

Cena 4400 zł + 200 Euro

Zapisy o. Błażej OMI – 507 540 424