Gdy piszę te słowa, słyszę o kolejnych rekordach zachorowań na koronawirusa w Polsce i na świecie. Jednak rzeczywistość wokół nas jakby wracała do normalności sprzed pandemii. Słyszymy o tłumach wypoczywających nad morzem, w górach czy na Mazurach i o powrocie dzieci do szkół. Już może zapomnieliśmy o tzw. lockdownie, świętach wielkanocnych bez udziału wiernych, odwołanych uroczystościach i spotkaniach. Musimy nauczyć się żyć z wirusem, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa i powrócić do normalnej aktywności duszpasterskiej.

Mam nadzieję, że od nowego roku szkolnego i tym samym duszpasterskiego rozpoczniemy, z zachowaniem zaleceń sanitarnych i ostrożności, spotkania wspólnot parafialnych. Wydanie naszego czasopisma parafialnego, pierwszego po wybuchu pandemii, też jest dowodem powrotu do aktywności duszpasterskiej. Zespołowi redakcyjnemu „Królowej Pokoju” życzę darów Ducha Świętego, aby sprostał wyznaczonym zadaniom i podejmował je, ufając w Bożą pomoc.

W nowym roku szkolnym i katechetycznym polecam Bożej Mądrości wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Niech Duch Święty prowadzi i wspiera swoimi darami. Wszystkim Parafianom i Animatorom grup życzę gorliwości i wytrwałości w podjętych zadaniach.

Po pewnych zmianach w kalendarzu liturgicznym – w pierwszą niedzielę września wpisuje się wspomnienie NMP Królowej Pokoju. To okazja, aby uczcić Patronkę parafii i naszego kościoła. Dlatego też 6 września br. uczcimy Królową Pokoju i przy tej okazji podziękujemy za 100 lat obecności Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce. Uroczystą Mszę świętą odpustową z udziałem duchowieństwa naszego dekanatu odprawimy o godz. 13.00.

Serdecznie zapraszamy.
Proboszcz
o. Jerzy Ditrich OMI