Już powoli zbliżamy się do półmetku wakacji. I ciesząc się wakacyjno-urlopowym czasem, być może zapomnieliśmy o wielu ważnych dla naszej wspólnoty parafialnej wydarzeniach, do których chciałbym powrócić.

Na mocy decyzji Ojca Prowincjała o. Kamil Żynda OMI został skierowany do parafii w Laskowicach Pomorskich. Przez ostatnie trzy lata o. Kamil wpisał się w życie naszej parafii. Chciałbym podziękować za jego otwartość, życzliwość, uśmiech i całą duszpasterską posługę.

W pierwszą niedzielę lipca powitaliśmy o. Adriana Kotlarskiego OMI, który będzie pełnił funkcje wikariusza. Życzymy Ojcu Adrianowi wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej Matki w posłudze duszpasterskiej.

Ważnym wydarzeniem w życiu parafii jest uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Dziękuję Ojcu Jarosławowi za całoroczną pracę z dziećmi, Rodzicom za trud wychowania i indywidualnego przygotowania, które przede wszystkim odbywa się w rodzinnym domu, i za zorganizowanie uroczystości.

Dziękuję osobom zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała, budowniczym ołtarzy, służbie liturgicznej, chórowi „Cantilena”, orkiestrze, diakonii muzycznej wspólnoty „Lew Judy”, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pocztom sztandarowym. Dziękuję również tym wszystkim mieszkańcom, którzy udekorowali okiennice swoich domów, i tym, którzy przez swoją obecność dali wyraz swojej wiary.

Na koniec słowa ogromnej wdzięczności kieruję do osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego. Dziękuję za fanty złożone na loterię festynową, sponsorom, a przede wszystkim Wam – drodzy Parafianie i Goście – za obecność i wspólną zabawę.

Życzę udanego wakacyjnego wypoczynku. Ufam, że w czasie letnich urlopów będziecie pamiętać o spotkaniu z Panem Bogiem na niedzielnej Eucharystii. Szczęść Boże!

Proboszcz
o. Jerzy Ditrich OMI