Światowe Dni Młodzieży w Panamie oraz nie tylko misyjna działalność misjonarzy oblatów, którzy od prawie 100 lat są obecni w Polsce, to najważniejsze treści najnowszego numeru „Misyjnych Dróg”.
W piśmie również analiza misjologiczna pielgrzymki papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. O charyzmacie oblackim piszą: abp Stanisław Gądecki, generał oblatów Louis Lougen OMI, Magdalena Kudełka-Lwowska oraz Katarzyna Szendzielorz.
Ponadto rozmowy z Krzysztofem Zielińskim i Pawłem Zającem OMI o roli oblatów w Polsce i we współczesnym świecie misyjnym. W dziale „Na granicy kultur i religii” przedstawiono zaangażowanie zgromadzenia w naukę, a szczególnie w misjologię i dialog międzyreligijny.
Dwa fotoreportaże: jeden z Prowansji – „ojczyzny oblatów” – z zapiskami Krzysztofa Zielendy OMI; drugi – Jana Pawołka OMI (1882-1941) – przedruk z roku 1926, mówi o początkach pracy oblatów w kraju: „Klasztor znajdował się wówczas w opłakanym stanie. Przez długie lata były to pomieszczenia ubogich rodzin. W celach, które kiedyś zamieszkiwali zakonnicy, beczały kozy, ryczały krowy, ryły świnie”.
Ponadto felietony Justyny Nowickiej oraz Michała Józwiaka, a także Wojciech Modest Amaro i jego „Kuchnia z misją”. Dla dzieci 16-stronicowa wkładka „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki” – tym razem o Wyspach Owczych.
misyjne.pl