Dziewiętnasta niedziela zwykła

12.08.2018

 • Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na inwestycyjne cele naszej parafii.
 • W poniedziałek 13 sierpnia Dzień Fatimski. Msza święta i Różaniec z procesją maryjną o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • We wtorek 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Na Gądowie Msza święta o godz. 18.00 i odpust, na który serdecznie zapraszamy.
 • W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i poświęcenie ziół i kwiatów. Msze święte według porządku niedzielnego, oprócz Mszy świętej o godz. 21.00. Słowo Boże w tym dniu wygłosi o. Marek Modrzewski OMI, misjonarz z Madagaskaru. Przyjaciele Misji, podobnie jak w ubiegłych latach, będą rozprowadzać wiązanki ziół i kwiatów, z których dochód zostanie przeznaczony na misje na Madagaskarze, natomiast taca zostanie przekazana na odbudowę kościołów archidiecezji.
 • Przyjaciele Misji zwracają się z prośbą o kwiaty i zioła, które prosimy składać w holu przed biurem parafialnym. Możemy także włączyć się do przygotowania wiązanek z kwiatów i ziół we wtorek 14 sierpnia od godz. 8.00 w sali św. Eugeniusza.
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio zostało przeniesione na środę 22 sierpnia po Mszy świętej o godz. 18.00.
 • Odeszły do wieczności: śp. Zofia Kucharzak, Jadwiga Kłossowska, Agnieszka Piaskowska, Kazimiera Streker i Barbara Kiełbowska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.


Osiemnasta niedziela zwykła

5.08.2018

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 18.00, zakończenie o godz. 21.00. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego; we wtorek wspomnienie liturgiczne bł. Edmunda Bojanowskiego; w środę św. Dominika; w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; w piątek święto św. Wawrzyńca i w sobotę wspomnienie św. Klary.
 3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 17.00.
 4. Odeszła do wieczności śp. Danuta Jacków. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!