Łączy nas jedna intencja:
BY MARYJA BYŁA BARDZIEJ ZNANA I MIŁOWANA,
BY JEJ WEZWANIE Z FATIMY POZNAŁ I WYPEŁNIŁ ŚWIAT.
Cel Krucjaty Jednej Intencji:
Zjednoczenie całej Polski i świata przy Niepokalanym Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca
Co ja mogę zrobić w tym celu?
W dowolnym czasie uczyń i złącz z tą intencją dowolne dobro: modlitwę, ofiarę, post, umartwienie.
Wezwanie Boga
W 1712 roku św. Ludwik Maria Grignion de Montfort napisał: „Bóg pragnie, by Jego Najświętsza Matka była obecnie więcej znana, bardziej kochana i bardziej czczona niż kiedykolwiek”.
Ponowna prośba Boga
Sformułowanie, którego użył św. Ludwik, niemal dosłownie zostało powtórzone siostrze Łucji przez Maryję w Fatimie w 1917 roku: „Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie Mnie poznali i pokochali”.
Wola Boga
Niezwykła wymowa, jaka płynie ze słów św. Ludwika, objawień fatimskich oraz pragnienia Bożego Serca, jest dla nas drogowskazem. Wolą Boga jest, by Matka Jego Syna była bardziej znana i kochana.
W Fatimie nasza Matka ukazała nam swe Niepokalane Serce, prosząc o pocieszenie. Wskazała drogę ocalenia dla grzeszników jako warunek pokoju na ziemi oraz zapowiedziała triumf Jej Niepokalanego Serca. W wielu miejscach w Polsce i na świecie jednoczymy się we wspólnej modlitwie wynagradzającej w pierwsze soboty miesiąca. Czy jednak skala naszej odpowiedzi wystarczy, aby wypełnić wezwanie Fatimskiej Pani?
Dlatego Sekretariat Fatimski, po zakończeniu Wielkiej Nowenny Fatimskiej, zaprasza do podjęcia Krucjaty Jednej Intencji. Krucjata jest wezwaniem do tego, żeby w naszym zatroskaniu, bólu czy radości modlić się w jednej wspólnej INTENCJI: By Maryja była bardziej znana i miłowana, by świat poznał i wypełnił Jej wezwanie z Fatimy.
Krucjata Jednej Intencji to zaproszenie do dowolnych – co do miejsca, czasu i formy: modlitwy, pokuty, postu, umartwienia, dzieła miłosierdzia czy też np. ofiary z tego, co niesie codzienność, ale podejmowanych w tej jednej konkretnej INTENCJI. Istotą dzieła jest skupienie się nie na tym, co mamy zrobić i jak często, lecz na intencji – by nosząc ją w sercu, łączyć ją z jakimkolwiek dobrem.
Jako dzieci Maryi, zjednoczmy się we wspólnej trosce, podejmując to, co w danym miejscu i czasie jest dla nas możliwe do wypełnienia. I wołajmy do Boga w tej jednej INTENCJI. Ofiarujmy, uczyńmy, podejmijmy jakiekolwiek dobro duchowe, wzbudzając tę jedną konkretną INTENCJĘ. Modlitwa – prywatna lub wspólnotowa, w rodzinie lub we wspólnocie zakonnej. Modlitwa – chociażby w formie westchnienia do Boga lub aktu strzelistego. Modlitwa – w dowolnym czasie i miejscu, ale zawsze w tej jednej INTENCJI. Ofiarujmy nasze radości i smutki, ciężar samotności i choroby, ofiarujmy post, umartwienie, podejmijmy dowolny akt pokutny w tej jednej INTENCJI.
Krucjata Jednej Intencji to sposób na przyjęcie i wypełnienie prośby Fatimskiej Matki, by cała Polska i świat zjednoczyły się w pierwsze soboty przy Niepokalanym Sercu Maryi. Zatem z Maryją ratujmy siebie i świat!
Włączając się do Krucjaty Jednej Intencji, prześlij:
1. Swoje imię – zostanie ono wpisane do Księgi Krucjaty, która trafi do sanktuarium w Fatimie, a w każdą pierwszą sobotę zostanie za ciebie odprawiona Msza święta na Krzeptówkach.
2. Miejscowość z kodem pocztowym – zostanie zaznaczona na mapie portalu internetowego krucjaty.
Zgłoszenia można przesyłać:
– przez stronę internetową: www.jednaintencja.pl
– e-mailowo: jednaintencja@smbf.pl
– listownie: Sekretariat Fatimski, os. Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane (z dopiskiem: Jedna Intencja)
ks. Krzysztof Czapla SAC
dyrektor Sekretariatu Fatimskiego