Nabożeństwo Fatimskie odprawiane każdego 13 dnia miesiąca.

Nabożeństwa fatimskie są modlitwą wynagradzającą za grzechy świata i proszącą o pokój na świecie. Mają swoje korzenie w objawieniach Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku. W trakcie objawień Matka Boża prosiła o modlitwę różańcową i wynagrodzenie za grzechy świata. W 1925 roku siostra Łucja otrzymała od Matki Bożej polecenie wprowadzenia nabożeństw wynagradzających pięciu pierwszych sobót miesiąca. W 1929 roku Matka Boża ukazała się siostrze Łucji i poprosiła o wprowadzenie nabożeństw wynagradzających za grzechy świata.

13 dzień każdego miesiąca jest szczególnie ważny dla kultu Matki Bożej Fatimskiej. To właśnie 13 maja 1917 roku Maryja po raz pierwszy objawiła się trzem pastuszkom w Fatimie w Portugalii i poprosiła o odmawianie różańca i modlitw wynagradzających za grzechy świata. Od tamtego czasu 13 dzień każdego miesiąca stał się dniem szczególnego kultu Matki Bożej Fatimskiej i odprawiania nabożeństw fatimskich.

Zapraszamy każdego 13 dnia miesiąca na różaniec fatimski z procesją po wieczornej Mszy św. w kościele NMP Królowej Pokoju.

Możemy się pomodlić w Twojej intencji