
Każdego miesiąca wspólnota przyjaciół misji spotyka się, by modlić się w intencji misji i misjonarzy. Ich celem jest także szeroko pojęte wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
Najbliższe spotkanie w niedzielę 12.11 o 16.30
Cele działalności przyjaciół misji oblackich
Przyjaciele misji oblackich pomagają oblatom nieść Dobrą Nowinę o zbawieniu całemu światu:
- przez modlitwy i ofiary składane w tej intencji Bogu za wstawiennictwem Niepokalanej Panny Maryi, Pośredniczki wszystkich łask,
- przez uczestnictwo w dziele powołań misyjnych,
- przez składki pieniężne i dary materialne na rzecz misji.
Przywileje przyjaciół misji oblackich:
- uczestniczą w zasługach dzieła powołań kapłańskich i ewangelizacji najbardziej opuszczonych,
- korzystają z owoców Mszy świętych codziennie oprawianych za Przyjaciół Misji żywych i zmarłych,
- mają udział w codziennych modlitwach i dobrych uczynkach oblatów na całym świecie,
- pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać odpust zupełny w dniu zgłoszenia się do Przyjaciół Misji oraz w następujące święta: św. Józefa (19 marca), Zwiastowania Pańskiego (25 marca), Piotra i Pawła (29 czerwca), Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), Narodzenia NMP (8 września) i Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia)
Historia stowarzyszenia
Stowarzyszenie Misyjne Maryi Niepokalanej (AMMI) związane ze Zgromadzeniem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej powstało w początkach XX wieku. Poza granicami kraju jego nazwa brzmi: Stowarzyszenie Misyjny Maryi Niepokalanej (AMMI). w Polsce, ze względu na sytuację polityczną w czasach komunistycznych (zakaz tworzenia związków), przyjęto nazwę: „Przyjaciele Misji Oblackich” i tak już pozostało.
Zorganizowane grupy Przyjaciół Misji pojawiły się dopiero w 1969 roku, kiedy to pierwsi polscy misjonarze oblaci udawali się na misje do Kamerunu i potrzebowali wsparcia zarówno modlitewnego, jak i materialnego. Wówczas też powstała w Poznaniu współdziałająca z Przyjaciółmi Misji Oblackich Prokura Misyjna.