Mam problem z alkoholem – Przyjdź na spotkanie we wtorek o 19.00 – salka nr 6 – (obok biura parafialnego)

Jeżeli wydaje Ci się, że:

– Picie alkoholu stanowi problem w Twoim życiu,
– Twoje picie osiągnęło punkt, który cię martwi,
– Z powodu picia alkoholu wpadasz w kłopoty,
– Tracisz kontrolę nad ilością wypijanego alkoholu,
– Doświadczasz fizycznych i psychicznych symptomów choroby,
– Miewasz zaniki pamięci,
– Nie umiesz przestać pić.
Może zechcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Wspólnocie Anonimowych Alkoholików i Programie Zdrowienia z alkoholizmu. Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mającą na celu pomaganie każdemu cierpiącemu z powodu jego picia.

Mamy rozwiązanie

My, Anonimowi Alkoholicy, mamy rozwiązanie i możemy Ci pomóc. To nie są puste obietnice. AA pomaga alkoholikom na świecie od ponad 85 lat.
Program Zdrowienia, oparty na 12 Krokach AA, jest zbudowany na prostym założeniu, że jeden alkoholik rozmawia z drugim. Jest sugerowanym sposobem zdrowienia z alkoholizmu i jego skutków. Abstynencja to po prostu powstrzymywanie się od spożywania alkoholu, podczas gdy zdrowienie jest określonym sposobem życia.

Wspólnota AA w Polsce w dużej mierze zawdzięcza swoje istnienie Przyjaciołom, którzy sami nie mając problemu z alkoholem, z oddaniem i poświęceniem współtworzyli pierwsze grupy AA. W naszej historii jest wielu szanowanych i oddanych Przyjaciół, którzy mówiąc o AA, często publicznie, pokazywali cierpiącym alkoholikom, że istnieją inni ludzie, którzy nie piją i zdrowieją z choroby.

Informacje dla rodzin i przyjaciół

Wyłącznym celem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików jest niesienie pomocy bezpośrednio alkoholikowi.

W AA pomagamy w uzyskaniu trzeźwości i osobistym wyzdrowieniu alkoholikom, którzy zwracają się z prośbą o pomoc.

Wsparcie dla rodzin i przyjaciół będących w relacji z takimi osobami oferują Grupy Rodzinne Al-Anon. Istnieją one w tym celu, aby rozwiązywać wspólne problemy poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją.

Podobnie jak AA, jest to środowisko poufne i anonimowe.