NA WAKACJE A.D. 2021

Dobiega końca kolejny rok szkolny i duszpasterski, w dobie pandemii jakże inny, nieprzewidywalny, obwarowany obostrzeniami i naznaczony wieloma ludzkimi dramatami. Bez rytmu wyznaczonego spotkaniami wspólnot parafialnych i ograniczeniami w dostępie do życia sakramentalnego i liturgicznego. Pomimo takiej sytuacji, w wigilię Zesłania Ducha Świętego cieszyliśmy się przyjęciem przez młodzież naszej parafii sakramentu bierzmowania z rąk
ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego i tydzień później uroczystością I Komunii świętej dla ponad setki dzieci.

20 czerwca br. przypada 25. rocznica święceń kapłańskich o. Wiesława Przyjemskiego OMI. To wyjątkowe i ważne wydarzenie w życiu naszego Ojca Wiesława i parafii. Parafianie mówią o Jubilacie „nasz”, bo przez 20 lat swojej posługi kapłańskiej wpisał się swoim zaangażowaniem i gorliwością duszpasterską w historię tutejszej parafii. Wraz z Jubilatem będziemy świętować jego srebrny jubileusz 5 września, w dzień parafialnego odpustu ku czci NMP Królowej Pokoju.

Czerwiec to bardzo często czas zmian personalnych w Domu Zakonnym i wśród ojców skierowanych do posługi w parafii. W tym roku z dniem 30 czerwca kadencję przełożonego Domu zakończy o. Michał Lepich OMI. Nowym przełożonym został mianowany o. Jerzy Bzdyl OMI, rekolekcjonista. W imieniu wspólnoty Domu zakonnego chciałbym wyrazić wdzięczność Ojcu Michałowi za sześcioletnie sprawowanie pieczy i animowanie naszego wrocławskiego Domu. A nowego Przełożonego otoczmy modlitwą i życzliwością.

Na mocy decyzji Ojca Prowincjała o. Jarosław Konieczny OMI został przeniesiony do parafii w Katowicach. Dziękuję Ojcu Jarosławowi za cztery lata gorliwej służby, która jest świadectwem jego wiary i miłości. Szczególne słowa wdzięczności za organizację Nocy Świętych, za zaangażowanie w festyn parafialny. Dziękuję za systematyczną i oddaną posługę wśród młodzieży i dzieci, szczególnie tych przygotowujących się do I Komunii świętej, za opiekę nad liturgiczną służbą ołtarza, scholą, jak również za posługę chorym i nauczanie religii w szkole. Za wszelkie dobro – serdeczne Bóg zapłać. Życzymy Ojcu Jarosławowi wielu łask Bożych i opieki Matki Niepokalanej w nowej parafii, zapewniając jednocześnie o naszej pamięci w modlitwie. Pożegnamy go na Mszy świętej w niedzielę 20 czerwca o godz. 10.30.

Równocześnie chciałbym powitać nowego wikariusza o. Jakuba Wandzicha OMI, który przyjął święcenia prezbiteratu 29 maja br. w Obrze. Otoczmy go naszą modlitwą i ludzką życzliwością.

Na koniec życzę udanego wakacyjnego wypoczynku. Ufam, że w czasie letnich urlopów pamiętać będziecie o spotkaniu z Panem Bogiem na niedzielnej Eucharystii. Szczęść Boże!

Proboszcz
o. Jerzy Ditrich OMI

Ojciec Jakub Wandzich OMI,
od 1 lipca 2021 roku wikariusz
w naszej parafii