Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia – Matki Jedności.

Pielgrzymka połączona z rekolekcjami – pełna niezwykłych doświadczeń wschodniej Polski – urokliwego wielowyznaniowego Podlasia. Odwiedzimy miejsca mistyczne, które zachęcają do pogłębienia wiary w Boga. Pielgrzymko-rekolekcje 29.06-3.07.2024

29.06 sobota
Wyjazd o 6.00 z parkingu przy ul. Rysiej. Odwiedzimy Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, która jest wotum dziękczynnym za uchwalenie konstytucji 3 maja. Następnie jedziemy w kierunku wschodnim, gdzie w Siedlcach znajdzie się chwila na pyszne ciastko i kawę. W godzinach popołudniowych pojedziemy na kolację i nocleg do domu pielgrzyma w Kodniu.
Wieczorem konferencja rozpoczynająca rekolekcje połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
30.06 Niedziela
Dzień rozpoczynamy śniadaniem.
Do południa o. Jarosław Kędzia OMI poprowadzi konferencję rekolekcyjną. Przed południem korzystamy z zaproszenia do parafii unickiej w Kostomłotach, gdzie sprawowana jest liturgia starosłowiańska. Po trzech godzinach pobytu w Kostomłotach udajemy się do Kodnia, by korzystać z ciszy i spokoju zakonnej kalwarii. Popołudniowy odpoczynek dopełniamy konferencja o. Jarosława.
Jak każdego dnia po południu udajemy się do jadłodajni na przepyszną obiadokolację. Wieczór spędzimy na obejrzeniu filmu Ostrov w reżyserii Pawła Łungina, będący opowieścią o winie i odkupieniu.
01.07 Poniedziałek
Pierwszy punkt dnia – śniadanie w przyklasztornej jadłodajni.  Następnie ruszymy Włodawy, gdzie czeka nas spotkanie z trzema kulturami prawosławnej cerkwi, żydowskiej synagogi oraz katolickiego kościoła prowadzonego przez ojców paulinów. Sprawować będziemy Eucharystię z konferencją rekolekcyjną w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Tego dnia odwiedzimy także ważne miejsce jakim jest obóz koncentracyjny w Sobiborze. Ciekawym punktem tego dnia będzie także zwiedzenie muzeum kredy.
U schyłku dni a wracając do Kodnia zajrzymy do klasztornej jadłodajni w Kodniu na obiadokolację.
02.07 Wtorek
Drugi lipca jest ważnym dniem w Kodniu. Rozpoczynamy śniadaniem w jadłodajni. Po nim odwiedzimy muzeum misyjne w klasztornych podziemiach. Przed południem weźmiemy udział w konferencji z okazji odpustu w Diecezjalny dzień chorego. O godz. 12.00 Suma odpustowa oraz na zakończenie Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo lourdzkie i procesja maryjna do Bazyliki. Popołudnie z czasem na wypoczynek oraz konferencję i modlitwę dziękczynną. Klasycznie posiłek w klasztornej jadłodajni.
03.07 Środa
Dzień rozpoczynamy od modlitw porannych i śniadania.
Na zakończenie rekolekcji sprawować będziemy Mszę św. w kodeńskiej Bazylice.
Przed południem pakowanie i ruszamy w drogę powrotną do Wrocławia.

Cena 950 zł

 

W cenie pielgrzymki:
– 4 śniadania, 4 obiadokolacje
– noclegi w 2, 3 osobowych pokojach
– opieka duszpasterza
– transport klimatyzowanym autokarem (dla grupy powyżej 30 osób) dla mniejszej grupy wyjazd klimatyzowanym busem.
– codzienna Eucharystia
– zwiedzanie muzeum misyjnego w Kodniu, obozu w Sobiborze, Muzeum Kredy, synagogi we Włodawie, cerkwi we Włodawie, Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, Świątyni Opatrzności Bożej, kościoła oo. paulinów we Włodawie.
Zapisy o. Błażej OMI – 507 540 424