Niedziela – 24.07.2022
– Serdecznie dziękujemy o. Patrykowi Osadnikowi OMI za wygłoszone słowo Boże. Przed kościołem będzie zbierał ofiary na funkcjonowanie Oblackiego Centrum Młodzieżowego.
– Na Mszy świętej o 13.00 modlimy się w intencji małżeństw obchodzących rocznicę zawarcia sakramentu. Małżeństwa obchodzące jubileusz w danym miesiącu prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub u duszpasterzy.
– Na zakończenie każdej Mszy świętej modlitwa w intencji kierowców oraz błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
Poniedziałek – 25.07.2022
– Święto św. Jakuba Apostoła
– Na Mszy świętej o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji o. Jakuba obchodzącego imieniny. Ojcu Jakubowi życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości łask w pracy duszpasterskiej.
– Wspólnota osób podejmujących duchową adopcję dziecka poczętego zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Mszę świętą. Rozpoczęcie adoracji o 17.30.
Wtorek – 26.07.2022
– Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
– Nowenna do św. Antoniego po Mszy świętej o godz. 9.00
– Zachęcamy tego dnia do modlitwy w intencji żyjących i zmarłych dziadków.
Czwartek – 28.07.2022
– W naszej parafii gościć będziemy o. Andrzeja Madeja OMI – misjonarza z Turkmenistanu. Zapraszamy na 18.00 parafian i przyjaciół misji na Eucharystię oraz spotkanie z misjonarzem. Ojciec Andrzej będzie promował także nowy tomik swoich wierszy zatytułowany „Godzina Kainów” – poświęconych wojnie na Ukrainie.
Piątek – 29.07.2022
– Wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
– O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej od godz. 15.00 do 18.00.
Sobota – 30.07.2022
– Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na adorację i Mszę świętą w intencji wspólnoty o godz. 9.00 w dużym kościele.
INNE
– W parafii trwa peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Rodziny, które chciałyby przyjąć obraz u siebie, prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub zapisanie się w zakrystii.
– Zapraszamy na pielgrzymkę ze Wspólnotą Żywego Różańca do Henrykowa. Wyjazd 20 sierpnia, koszt 40 zł. Zapisy u o. Wiesława.
– Serdecznie chciałbym podziękować osobom opiekującym się zielenią dokoła kościoła, za dbanie o porządek i pielęgnację roślin w czasie upałów.
– Biuro parafialne w wakacje czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 17.00. Nowy numer telefonu do parafii 507 540 424.
– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wejściu do kościoła aktualne numery „Misyjnych Dróg” oraz czasopisma „Nowe Życie”.
– Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych: śp. Kazimierza Pelińskiego, Tadeusza Przeorskiego, Alinę Turzańską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…